تبلیغات
وصال - پیامبر و دیگر هیچ!
وصال

پیامبر و دیگر هیچ!

یکشنبه 1 اسفند 1389

نوع مطلب :پیامبر اکرم ص، 

پیامبر و دیگر هیچ!

 

نمی دانم برای شما پیش آمده كه كسی(از همین آدم های معمولی) را تا سرحد عشق دوست داشته باشید و بخواهید با او حرف بزنید(برای خود من هم هنوز به صورت جدی پیش نیامده ، دعا كنید  برای همه نویسنده ها ودست اندركاران عذب نشریه!)و محبت واقعی خودتان را از ته قلب در قالب گفتار به شخصی ابراز كنیدنمی دانم ولی احساس می كنم یكی از زیباترین چیزهایی است كه در دنیا پیدا می شود این محبت است و مشتقات آن و ...

یكی از چیزهایی كه وقتی قرآن می خوانم برایم جالب و زیباست این نكته است كه همه این آیات مخاطب اولیه اش پیامبر اكرم(ص) بوده اند و در واقع خدا كه محبوب ازلی و ابدی است با ایشان با آیات قرآن گفتگو كرده است. كمی تفكر راجع به این موضوع واقعا آدم را سرمست و حیران می كند.فكر كن، خدا! خدا با همه صفات جمال و جلالش این همه با یك بشر حرف زده باشد وبه او عنایت كرده باشد(حالا یا با واسطه یا بی واسطه طبق آیه آخر سوره شوری) كه شده یك كتاب حدود ششصد صفحه ای كه امروز به دست ما رسیده است واقعا چه لذتی می برده اند پیامبر از این گفتگو .خوش به حالشان!

تازه قرآن قسمتی از گفتگوها و عنایات خداوند به پیامبر است كه مأمور بودند در قالب وحی به امت برسانند و بگویند.چقدر حرفها و اسرار خصوصی تری بوده كه از ناحیه حضرت حق به پیامبر می رسیده و ما از آنها خبر نداریم (یاد داستان آن رندی افتادم كه رفت پیش عالمی و گفت من یكی از آن اسرار مگویی را كه خداوند شب معراج به پیامبر گفت و به او گفت كه اینها را به امت نگو می دانم.آن عالم پرسید كدام سر مگو را می دانی و آن رند پاسخ داد كه خدا به پیامبر گفت این پدرسوخته ها را همه شان را می آمرزم ولی بهشان مگو!)

توی همین قرآن هم كه به دست ما رسیده بعضی جاها گفتگوهای خداوند با پیامبر آن قدر عاشقانه و محبت آمیز است كه واقعا انسان را به وجد می آورد كه در زیر به چند مورد از آنها كه حداقل برای خودم زیبا بوده آورده ام:

(شایان ذكر است كه آیات قرآن در این مورد زیاد است وبیشتر آیات از این حیث قابل بررسی اند مثل آیاتی كه خطاب یا أیهاالنبی و یا أیهاالرسول دارند و آیات دیگر)

آیه چهل و هشتم سوره طور: خدا خطاب به پیامبر می فرماید:

واصبر لحكم ربك فانك بأعیننا در راه رساندن حكم پروردگارت صبر كن كه تو در نظر مایی.

فإنك بأعیننا چه تعبیر زیبا و لطیفی! تو در برابر چشمان مایی! هوایت را داریم! می بینیمت!

آیه دوم سوره طه:

ما أنزلنا علیك القرآن لتشقی ما قرآن را بر تو نازل نكردیم كه به رنج افتی.

مثل عاشقی كه از به رنج افتادن معشوقش در اثر كار زیاد نگران شده ، انگار كه خدا نگران پیامبر شده كه زیاد به رنج و زحمت افتاده!

آیات سوره ضحی و آیه سوم آن:

ما ودعك ربك و ما قلی. خدا تو را رها نكرده و بر تو خشم نگرفته است

بابا ما با تو قهر نیستیم . ما كه ول كن تو نیستیم .از دست تو هم عصبانی نیستیم .فكر كنید خداوند یك همچین مضامینی را با یك بشر می گوید و بعد هم در آیه پنجم بیشتر ناز پیامبر را می كشد:

ولسوف یعطیك ربك فترضی. و بزودی پروردگارت به تو آن قدر عطا می كند كه راضی شوی.

این قدر نازت را می كشیم تا راضی شوی! اصلا رضایت تو شرطه !

بحث در این باب طولانی وشیرین است اما به همین چند آیه ختم می كنیم به امید آنكه ما هم توی این عالم با پیروی از روش ومنش پیامبر  به اون معشوق حقیقی برسیم كه این طوری هوای ما را داشته باشه و این طوری عاشقانه با ما نجوا كنه!


به نقل از وبلاگ نفسانیات
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

كد آهنگ